Nové byty v Praze od YIT
Projekty v Praze
Komerční prostory v Praze
Svět reklamačního oddělení nám přiblížila Míša, která přináší ženský element do jinak zcela mužského oddělení. Pod vyřizováním reklamací si většina představí spíše náročnou komunikaci, ve skutečnosti ale tato práce přináší ve velkém i příjemnou interakci s klienty. A taky sem tam nějakou zábavnou historku. Přečtěte si rozhovor, kde nám Míša představí svou pozici v novém světle a prozradí i něco více o sobě.
1. Jak vypadá tvůj typický pracovní den?
Po příchodu do kanceláře zapnu počítač a nejprve vyřídím svoje emaily a poté ty, co přijdou na náš reklamační email. Během dne zprocesuji nově příchozí reklamace, komunikuji s dodavateli a občas jezdím na stavby. Naše oddělení řeší i technické předpřejímky (TPP) a předání bytových i nebytových jednotek. Já mám na starost koordinaci, přípravu a zpracování podkladů pro TPP a finální předání, jsem tedy v každodenní komunikaci jak s naší stavbou, tak dodavateli a klienty.
2. Reklamační oddělení je převážně mužský kolektiv. Má to pro tebe nějaké plusy a mínusy?
Za mě jsou to jen plusy. Zažila jsem i čistě ženský kolektiv, a to nebylo nic pro mě. Takže já jsem maximálně spokojená, protože s kluky tvoříme společně skvělý tým a dokážeme si navzájem pomoct, když je potřeba.
3. Kromě reklamací, dostává se k vám od klientů i pozitivní zpětná vazba?
Když se řekne slovo reklamace, tak to ve spoustě lidí vyvolá nějaký negativní pocit nebo zkušenost. Já musím říct, že většina našich klientů je po vyřízení jejich reklamace nebo jiného požadavku spokojená a ano, občas nám přijdou i nějaké děkovné emaily či zprávy.
4. Jaká byla nejbizarnější reklamace, kterou jsi řešila?
Nedávno nám třeba přišla „reklamace“ na mravence v bytě... tak u toho se člověk trošku pousměje, ale i tak jsme se klientovi snažili vyjít vstříc a pomoct mu situaci vyřešit. Možná stojí za zmínku i to, že někteří naši klienti jsou, co se týče reklamací a dalších požadavků, velmi aktivní. Najdou se i tací, kteří s námi řeší reklamace typu „rez na šroubku uvnitř revizních dvířek v šachtě“.
5. Který projekt byl z pohledu realizace podle tebe nejzdařilejší?
Těch povedených projektů je samozřejmě vícero. Pokud bychom to brali i z pohledu množství reklamací, tak si myslím, že například projekt Suomi Hloubětín PORI (8. etapa) s jeho výhledy na přilehlou Rokytku by určitě vyšel jako jeden z nejlepších.
6. Jaké jsou tvoje koníčky?
Koníčků mám víc, ale kdybych měla vypíchnout ty hlavní, tak je to určitě vaření nebo obecně jídlo. Zajímám se o kvalitu a původ surovin, ze kterých vařím. Mezi mé nejoblíbenější kuchyně patří italská a asijská, a to především pro jejich rozmanitost a relativní lehkost. Inspiraci pak převážně sbírám z různých videí, blogů, článků a na soc. sítích. Taky moc ráda čtu, chodím pravidelně hrát badminton a nejradši trávím čas se svým přítelem a pejskem.
7. Blíží se léto – plánujete rádi dovolené předem nebo improvizujete po cestě?
Většinou se snažíme plánovat dovolené s předstihem a zároveň si sepsat i nějaké hlavní body/místa, které v rámci pobytu chceme navštívit. Letos se chystáme do Budapeště na vinné slavnosti, potom do Portugalska – konkrétně do Lisabonu a Porta, a když to vyjde a bude čas, tak i někam do přírody v ČR.
8. Máš nějaké životní motto?
Neztrácet čas s lidmi, kteří za to nestojí a také umět sám sebe pochválit a dokázat se radovat i z maličkostí.