Postup koupě bytu

Postup koupě bytu

Pro mnohé z nás může být rozhodnutí o pořízení nového bydlení náročným a komplikovaným momentem. V následujících pěti bodech vám ukážeme, že vše může být velmi jednoduché a nákup nového bytu jen příjemným zážitkem. Nebo se prostě spolehněte na profesionální přístup jednoho z našich poradců.

PRVNÍ SCHŮZKA A NEZÁVAZNÁ REZERVACE

Na schůzce vám náš prodejce představí naši nabídku projektů a vyslechne si vaše přání. Pokud společně vyberete konkrétní byt podle vašich představ, můžete si ho nezávazně rezervovat na tři dny.

SMLOUVA O SMLOUVĚ BUDOUCÍ KUPNÍ

Všechny body smlouvy projednáte s prodejcem, obě strany si ujasní veškeré informace, které bude obsahovat budoucí smlouva. Budete mít dopředu jasno a společně smlouvu podepíšete.

UPRAVTE SI BYT PODLE SVÝCH PŘEDSTAV

Proces klientských změn umožňuje vybrat si podlahy, dlažby, dveře a další vybavení vašeho budoucího bytu. Standardní vybavení je v ceně bytu a je možné ho vybírat jen v určité fázi dostavěnosti projektu. Můžete si vybrat také ze široké nabídky nadstandardních doplňků za předem stanovenou cenu.

PODPIS KUPNÍ SMLOUVY

Po kolaudaci hotové stavby a po zaplacení kupní ceny společně podepíšeme kupní smlouvu. O proces zápisu do katastru se postaráme my a vy se můžete už jen těšit na své nové bydlení.

PŘEDÁNÍ BYTU A NASTĚHOVÁNÍ

Náš manažer péče o klienty se s vámi po koupi domluví na termínu předání bytu. Při přejímce bytu zkontrolujte, zda vše vypadá a funguje, jak má. Případné nedostatky budou zapsány a odstraněny.

ikonka.jpg

Rady a tipy

KDE HLEDAT

Nemovitosti hledejte na ověřených realitních serverech. K dispozici je vám i naše široká nabídka projektů YIT na našich stránkách.

VELIKOST A STAV BYTU

Kromě velikosti bytu věnujte pozornost i celkovému stavu, vybavení a přidané hodnotě, jako terasa či garáž.

NA CO SI DÁT POZOR

Dejte si pozor na majetkoprávní vypořádání nemovitosti. Zajímat by vás měla také energetická úspornost.

VÝHODNÁ INVESTICE

Byty v novostavbách jsou proti starším bytům energeticky méně náročné. Investované peníze se tak rychle vrátí.