Nové byty v Praze od YIT
Projekty v Praze
Komerční prostory v Praze
Tom u nás nastoupil do Trainee programu a časem se vypracoval až na pozici Project Coordinator. V rámci tohoto programu pro studenty si vyzkoušel práci hned ve třech odděleních, díky čemuž si ujasnil, co by chtěl v budoucnu dělat. V rozhovoru se dále dozvíte, jak program probíhal, pro koho je určený i jaké jsou jeho největší přínosy. Tom nám také prozradil, jak se mu pracuje v současném týmu a co rád podniká po práci.
1. Vystudoval jsi ČVUT. Proč sis vybral zrovna tuto školu?
Když jsem se v 15 rozhodoval co dál dělat, tak stavařina byla jasná volba. Po absolvování průmyslovky v Dušní bylo ČVUT jasným cílem.
2. Měl jsi během studia možnost získat praxi v oboru? Byly nějaké vhodné příležitosti pro studenty VŠ?
Já jsem praxi ve stavebnictví získával už během střední školy na stavbě s lopatou v ruce, později jsem se dostal k výškovým pracím, díky tomu že lezu po skalách. Na výšce se občas nějaká příležitost objevila, ale oslovila mě pak až nabídka YIT.
3. K nám jsi nastoupil jako student do Trainee programu. Jak program probíhal a co vše jsi měl na starosti?
Já jsem celkem v Trainee programu strávil 1,5 roku až do dokončení magisterských studií. Skloubit školu a práci ve YIT nebylo těžké, protože YIT stejně jako ČVUT sídlí v Dejvicích. Během té doby, co jsem byl v Trainee programu, tak jsem vyzkoušel několik oddělení, abych lépe poznal fungování YIT. Začal jsem na oddělení klientských změn, kde jsem zpracovával individuální požadavky klientů. Pak jsem byl na oddělení Procurementu, kde jsem se podílel na zpracování výběrových řízení našich dodavatelů. Nakonec jsem ,,zakotvil“ na oddělení produkce, kde jsem od zkušených projekťáků získával zkušenosti v oblasti řízení projektů.
4. Jak tě tato zkušenost obohatila?
Já jsem si díky Trainee programu už během školy vyzkoušel několik rolí a ujasnil jsem si, co pak chci dělat dál.
5. Doporučil bys náš Trainee program? Pro koho je podle tebe nejpřínosnější?
Určitě bych Trainee program doporučil. Je to vhodná forma získání praxe už během studia. Myslím si, že je nejpřínosnější pro studenty ČVUT vyšších ročníků stavební fakulty.
6. Jak probíhal posun ze studentské Trainee role až do tvé současné pozice Project Coordinatora?
Já jsem se po dokončení ČVUT rozhodl navázat na své působení v rámci Trainee programu, takže jsem potom nastoupil na plný úvazek do YIT. Začal jsem v roli Site Managera a po třech letech a spolupráci na třech projektech jsem se dostal do současné pozice Project Coordinatora.
7. Jaké projekty jsi měl doposud na starosti?
Začal jsem na projektu AALTO Cibulka, následně jsem krátce vypomáhal Láďovi, kterého znáte z předchozího rozhovoru, s projektem PARVI Cibulka. Pak jsem se přesunul na Barrandov, kde jsme dělali dvě etapy projektu RANTA Barrandov. Aktuálně působím na projektu RIVI Bachova.
8. Jak vypadá tvůj tým? Podnikáte spolu něco i mimo pracovní dobu?
Oddělení produkce čítá asi dvacet členů. Celoročně chodíme na fotbálek, v létě chodíme hrát beach volejbal a pak se vždycky ještě zastavíme na pivo.
9. Máš nějaké životní motto?
Vyloženě životní moto asi nemám (smích). Ale pokud bych měl něco vymyslet, tak že člověk by si měl užívat maličkostí.
Video verzi rozhovoru si můžete pustit na našem Instagramu.