YIT připravuje družstevní bydlení

YIT připravuje družstevní bydlení

Družstevní bydlení – investujte do své budoucnosti

Zaujaly vás projekty od YIT, ale nemáte dostatek vlastních prostředků na koupi nemovitosti nebo na získání hypotečního úvěru? Máme pro vás řešení v podobě družstevního bydlení. Nabízíme nové byty v kvalitním provedení ve standardu YIT. Pořiďte si bydlení bez nutnosti zajišťovat si hypotéku.

Výhody družstevního bydlení

Nižší pořizovací cena nemovitosti.

Alternativa k vlastnímu bydlení, pokud nedosáhnete na hypotéku.

Nemusíte nic prokazovat, pro nás jste vždy bonitní.

(Například nemusíte poskytovat daňové přiznání ani potvrzení příjmů. Provádíme pouze základní ověření v souladu s legislativními požadavky, které nám uložil zákon o prevenci praní špinavých peněz.)

Vkladem může být i naspořená částka ze stavebního spoření a stačí pouze část vlastních zdrojů.

Pořízení bydlení není omezeno věkem.

Nemovitost lze snadno a rychle převést do vašeho vlastnictví nebo na vaše blízké.

Váš podíl můžete kdykoliv prodat (i pokud úvěr družstva ještě není splacen).

Výhody družstevního bydlení

Vzhledem ke zvyšujícímu se zájmu o družstevní bydlení i mezi našimi klienty jsme se rozhodli umožnit tuto formu bydlení v našich připravovaných projektech.

Družstevní výstavba před rokem 1989 představovala často i více než polovinu z tehdejší bytové výstavby v republice. V následujících letech postupně ustoupila do pozadí před preferovanou formou vlastnictví jednotlivých zájemců o bydlení. Obliba družstevní výstavby se však vrátila v souvislosti s nástupem hypoteční krize v roce 2008. Od této doby lze sledovat postupný nárůst této formy a v současné době představuje podíl tohoto produktu 10 – 15 % na celkovém objemu rezidenční výstavby. Zájem o ni mají především živnostníci, mladí lidé a mladé rodiny, ale i lidé předdůchodového věku, kteří hodlají své bytové nároky upravit s ohledem na svůj život seniora, tedy současný užívaný byt prodat a pořídit si byt nový, více odpovídající svým vybavením, ale i velikostí novým potřebám.

Právě způsob financování družstevní výstavby je hlavní výhodou, další pak jsou pečlivě a pravidelně vykonávaná činnost technického dozoru nad stavbou a i jistá úspora finančních prostředků související s určením bytového družstva jako neziskové organizace.

Při družstevní výstavbě stačí složit 20 až 25 % z celkové hodnoty nákladů na výstavbu požadovaného bytu s příslušenstvím (sklep, balkon, garážové stání), zbylou potřebnou částku pak zajišťuje pro členy družstvo. To získává bankovní úvěr se splatností 25 až 30 let s úrokem ve výši kolem 4 % p. a. (ročně). Přesnou výši sazby úroku je možno určit na základě jednání družstva s bankou. Je pochopitelnou snahou každého družstva získat pro své členy nejlepší podmínky a je nutno přiznat, že ve většině případů jsou dosahovány sazby, které je jednotlivec schopen si zajistit jen výjimečně. Družstvo je tedy nositelem úvěru a zbavuje tak své členy povinnosti jednat s bankami a řešit tak všechny jejich požadavky. Družstvo rovněž v rámci úvěru sjednává i možnost úhrady nesplacené části úvěru jednorázově a umožní tak členu převod bytu do jeho vlastnictví. Stejně tak však družstvo umožňuje složit i vyšší částku než uváděných 20 až 25 %, a to podle finančních možností člena.

Modelové příklady financování družstevního bydlení

Máte zájem o konkrétní nemovitost z nabídky YIT?

Pokud váháte, zda je pro vás družstevní bydlení vhodné, nebo pokud se chcete dozvědět více o naší nabídce, zašlete nám své údaje a my se s vámi spojíme.

Napište nám!

Souhlasím se zasíláním obchodních sdělení.