POZNEJTE DAVIDA
Client Relationship Manager


David pracuje ve YIT už 11 let a jedním z primárních důvodů jsou podle něj skvělí kolegové a dobré zázemí YIT. Byl u zrodu většiny projektů, nejvíc pyšný je ale na KOTI Green Motol, který byl dokonce pojmenovaný dle Davidova návrhu. V rozhovoru se dále například dozvíte, jaké otázky nejčastěji slýchá od klientů, nebo jak vypadá typický den Client Relationship Managera.

1. Ve YIT pracuješ už 11 let. Co za tím stojí?


Už je to fakt 11 let, jo? Ten čas tak rychle běží (smích). Co za tím stojí? Jeden telefonát, který jsem obdržel před těmi jedenácti lety, a od té doby perfektní kolegové, perfektní zázemí. Opravdu se mi ve společnosti YIT, byť tenkrát malé, pracuje pořád skvěle, i když je dnes podstatně větší.

2. Tvojí hlavní odpovědností je péče o klienty a portál YIT Plus. Jaký největší přínos má YIT Plus pro naše klienty?


Zcela jistě je to dobrý nástroj. Klienti se dozvídají o průběhu výstavby, mají tam fotografie a webkamery, a v neposlední řadě mají možnost ukládání dokumentů do složky svého bytu v elektronické podobě. Kdykoliv se tak na ně mohou podívat, a my tím šetříme papír a tím pádem životní prostředí.

3. S jakou otázkou se od klientů setkáváš nejčastěji?


Určitě to je ,,Kdy už se budeme moci stěhovat? Kdy už budeme bydlet ve vysněném bydlení?“. To je asi nejčastější otázka. Odpovídám na ni tak, že se snažím vysvětlit, že samozřejmě na kvalitní bydlení se musí počkat. Všechny termíny se snažíme dodržet, ale musíme dodržovat všechny postupy a technologické pauzy, které jsou při každé výstavbě nutné. Našim cílem je stavět co nejrychleji, ale kvalitně.

4. Jak vypadá tvůj typický den?


Typický pracovní den? Každý den cvičím, každý den se sprchuji studenou vodou a pak vyrážím do práce. Někdy to trvá 18 minut, někdy 90 minut, někdy i více dle dopravní špičky. Přijedu, dám si kávu nebo čaj, snídani nebo svačinku, otevírám e-maily, otevírám YIT Plus, telefonuji, diskutuji s kolegy, jezdím po stavbách. Je to velice variabilní, a to mě na tom taky moc baví.

6. Na který z našich projektů jsi nejvíce pyšný a proč?


Těch opravdu povedených projektů, které bych vyjmenoval, je vícero. Nicméně nejvíc jsem pyšný na KOTI Green Motol, kdy jsem se podílel na hledání názvu pro tento projekt, který je zasazen u golfového hřiště. Mám ho poměrně blízko bydliště, takže vím, jaký tam byl a je progres, jak to tam dneska vypadá. Je jen velká škoda, že mi jeden z těch bytů neříká pane.

7. Máš nějaké osobní životní motto?


Já říkám, že život je nekonečná řada kompromisů, ale všechno se dá vždycky řešit, jenom se o tom musí mluvit.

Záznam z rozhovoru si můžete pustit zde.