POZNEJTE FILIPA
Sales Representative


Tentokrát jsme ve vzorovém bytu projektu PARVI Cibulka rozpovídali Filipa. Pracuje ve YIT více než jednu dekádu, v rozhovoru nám tak dokázal popsat vývoj firmy v průběhu času, ale třeba i jak se změnil profil a požadavky klientů. Přihodil i perličku ohledně spolupráce s klienty a prozradil, co ho baví v práci i v osobním životě.

1. Ve YIT pracuješ více než 12 let. Jak jsi se k práci obchodníka původně dostal?


Po škole jsem zkoušel hledat technickou práci, v oboru, co jsem studoval. Bohužel jsem nic moc nemohl najít, tak jsem zkusil práci obchodníka. A začalo mě to hrozbě bavit, protože to je různorodá práce, práce s lidmi a jsem maximálně spokojený.

2. Co se v průběhu času ve firmě nejvíce změnilo?


Nejvíce? Firma se rozrostla. Začínali jsme opravdu jako malý komorní tým. Dneska je ta firma minimálně 3x větší, co se týče počtu lidí i počtu projektů. Měli jsme pár malých projektů, dneska stavíme opravdu velké čtvrti.

3. Změnil se nějak profil klientů během času?


Klienti dneska kupují byty podle svých potřeb. Začínají na menších, a postupně se k nám třeba vrátí a kupují větší byty. Nemají problém už postoupit ani hypotéku s tím bytem, což se kdysi moc nedělo. A to je největší změna chápání toho bydlení a potřeb.

4. Jaký byl nejkurióznější požadavek, který měl klient ohledně nového bydlení?


Nejkurioznější požadavek jsem dostal od klienta na projektu Green Motol, kdy chtěl do obývacího pokoje dát vanu - což bohužel technicky nebylo možné.

5. Který z projektů YIT je tvůj nejoblíbenější? Proč?


Můj nejoblíbenější projekt je tento, ve kterém se nacházíme – PARVI Cibulka. Protože tady jsou krásné velké byty, je to rekonstrukce staré budovy, jsou tu nádherné výhledy. I obchodně a technicky to byla velká výzva pro všechny z členů YIT.

6. Sám jsi postavil dům pro svou rodinu. Co bylo nejnáročnější?


Vysnili jsme si vlastní dům, který jsem nám nakreslil. Nechali jsme si postavit hrubou stavbu - je to tedy dřevostavba - a zbytek jsme si dodělávali svépomocí. Nejnáročnější na tom bylo skloubit práci, rodinu a tu stavbu.

7. Jak trávíš svůj volný čas?


Svůj volný čas trávím s rodinou, jezdím na kole a chodím rybařit. Občas s sebou beru i děti. Dalším koníčkem je vaření. Když se za covidu nesmělo do obchodu, tak jsem pekl loupáky, chleba, toustový chléb, rohlíky, …

8. Máš nějaké životní motto?


Životní motto úplně nemám, ale chci, aby za mnou byla vidět práce a nejenom řeči. A život mě naučil nikdy neříkej nikdy.