projekt Hodkovická

Napište nám

Projekt bytového domu Hodkovická

Na této stránce bychom rádi obyvatele blízkého okolí, především z bytových domů v ulicích Novodvorská a Písnická a z blízkých vilových domů v ulici Hodkovická.  seznámili se záměrem projektu bytového domu Hodkovická, který plánujeme postavit do proluky na nároží ulic Hodkovická a Mariánská.

Za projektem stojí společnost YIT Stavo a představení a sběr zpětné vazby provádí Ateliér pro veřejnou debatu.

Aktuálně

08/2020 – Sešli jsme se se zástupci SVJ sousedního domu č.p. 767, 768, představili naše zamýšlené další kroky, termíny kolem vypsání UR a společně prošli obě varianty situace A a B. Zástupci SVJ přislíbili věc projednat na domovní schůzi a dále se pokusit předložit i na schůzi domu č.p 765, 766.

07/2020 - Na základě ohlasů ze setkání se sousedy jsme upravili situaci vnitrobloku. Navrhujeme 2 varianty, které se liší jen vedením cest, hlavní body jako jsou zrušení popelnic, revitalizace dětského hřiště, výsadba nové zeleně, zrušení průchodu do Mariánské aj. jsou u obou variant stejné. Finální řešení samozřejmě podléhá schválení vlastníka pozemků MHMP. V územním řízení musíme nechat doproběhnout původní podobu vnitrobloku, změnu projednáme v další fázi ve stavebním povolení.

Kdo jsme

YIT Stavo je renomovaná firma s finskými kořeny, která na český trh již více než 10 let přináší kvalitní bydlení ve finském stylu. Společnost působí v 10 zemích Evropy a její historie sahá až do roku 1912. V České republice jsme dokončili již 12 projektů. Ve výstavbě máme nyní například náš dosud největší projekt v ČR Suomi Hloubětín, v jehož rámci v Praze 9 postupně vzniká nová čtvrť s bydlením pro více než 2 500 obyvatel. Pro naše bytové domy je typická elegantní a funkční architektura se severskými rysy. Důraz klademe jak na dostatek zeleně, tak na zodpovědné hospodaření s vodou. Dbáme na kvalitu provedení, odpovědnost k přírodě i na rozvoj okolí našich projektů. Naším mottem je „finské bydlení promyšlené srdcem”. Proměňujeme tak nevyužívané lokality v příjemné, živé městské prostředí, ve kterém je radost bydlet.

Ateliér pro veřejnou debatu využívá komunikační a participační nástroje s důrazem na osobní přístup a otevřenost.

Popis projektu Hodkovická

Novostavba bytového domu Hodkovická je navržena do proluky na nároží ulic Hodkovická a Mariánská v lokalitě Kamýk - Libuš v Praze 12. Projekt počítá s výstavbou cca 123 bytů v různých dispozicích a výměrách, určených k prodeji do osobního vlastnictví. Bytové jednotky budou dle platných stavebních předpisů doplněny o parkovací stání v podzemních garážích pod objektem. V parteru domu při ulici Mariánská zároveň plánujeme realizovat několik komerčních ploch s novými obchody a provozovnami služeb, které rozšíří nabídku pro všechny místní obyvatele.

Co projekt přinese místním obyvatelům?

Hlavními přínosy projektu pro obyvatele okolí jsou proměna stávajícího neutěšeného stavu zástavby a dostavba bloku Hodkovická - Mariánská - Novodvorská - Písnická, rozšíření uličního profilu ulic Mariánská a Hodkovická a posílení občanské vybavenosti. Součástí projektu je i renovace a kultivace veřejného prostoru v okolí především stávajícího vnitrobloku, ve kterém by mělo vzniknout nové a větší dětské hřiště, nové posezení, zeleň i lepší systém pěších cest.

Dokumenty ke stažení

Časová osa

*v závislostí na povolovacích procesech

    Představení projektu místním obyvatelům

    Bydlíte v okolí a zajímá vás více informací o našem projektu a proměně lokality? Pro místní obyvatele jsme připravili sérii osobních setkání v konzultačním stánku, kde vám.projekt spolu s architekty podrobně představíme a zodpovíme vaše dotazy. 

    Pozvánku s termíny setkání najdete také přímo ve vašich poštovních schránkách.

    Termíny setkání:

    1. 13. května (15:00 - 19:00 hod.)
    2. 14. května (15:00 - 19:00 hod.)
    3. 19. května (08:00 - 12:00 hod.)

    Setkání pro obyvatele blízkého okolí se konají přímo v prostoru vnitrobloku Hodkovická - Mariánská - Novodvorská – Písnická. Pokud se vám uvedené termíny nehodí, můžete si projekt prostudovat v brožuře na této stránce.

    Lokalita

    Lokalita

    Hodkovická, Praha 12

    Máte dotaz?

    Vaše podněty a dotazy budou zpracovány do hodnotící zprávy, která bude ke konci května / června rozeslána na uvedené emailové adresy.

    Napište nám

    Souhlasím se zasíláním obchodních sdělení.