• CZ Blog
  • 02.12.2019
  • 606 zobrazení

Propadněte kouzlu saunování… klidně i v pohodlí domova

Blíží se zima a snad každý by rád z krátících se dnů a nedostatku sluníčka hned přeskočil do slunného, teplého léta. Jak si tedy zimní období zpříjemnit? Vyzkoušet můžete saunu, kde si krásně odpočinete a vyhřejete se. Nemusíte dojíždět do často přeplněných wellness center, pořídit si ji můžete do svého nového bytu. Dnes už se nejedná o podivný rozmar, sauna se stále častěji stává součástí moderního bydlení. Vezměme si příklad z Finska.

 Finsko rovná se sauny

Saunování představuje ve Finsku národní tradici a na 5,3 milionu obyvatel zde připadá zhruba 1,8 milionů saun. Je součástí každé významné finské firmy, nechybí tedy ani ve finské centrále YIT. Nachází se dokonce v budově helsinského letiště či parlamentu. Většina finských domácností má saunu přímo ve svém bytě, kde bývá zabudovaná do jádra vedle koupelny.

Pokud vás tato inspirace pro bydlení nalákala, nebojte se a jděte do toho. Do bytu se nejlépe hodí infrasauna, která je nenáročná na instalaci i následnou údržbu. A jestli si tipujete, že sauny nejspíš najdete v developerských projektech finské společnosti YIT, nemýlíte se. Unikátní příležitost koupě nového bytu v Praze vybaveného kvalitní saunou u tohoto developera rozhodně máte. Konkrétně se jedná o velké byty v nejvyšších podlažích nedávno zkolaudovaného projektu Aalto Cibulka, v němž YIT spolupracuje s dodavatelem saunasystem.cz, a projektu Suomi Hloubětín, kde je partnerským dodavatelem firma Marimex.

Saunamoduuli.jpg

Ideální do bytu!

Zmíněné infrasauny mají výhodu v menších rozměrech, díky čemuž se snáze vejdou do bytů. Také v nich nepanují extrémní podmínky velkého zahřátí a prudkého zchlazení, které nemusí každému vyhovovat. Oproti klasickým finským saunám, v nichž se rozpálené kameny polévají vodou a kde teplota dosahuje až 90 stupňů Celsia, se infrasauny zahřejí maximálně na 60° Celsia a vlhkost se pohybuje v rozpětí příjemných 30 až 50 procent. Příprava navíc zabere pouhých 10 minut a oproti skoro dvouhodinovému nahřívání klasických saun tak ušetříte spoustu výdajů za energie.

Relax i prevence chorob v jednom

A proč se vlastně saunovat? Kvůli prospěšným účinkům na lidské zdraví, neboť tím posilujete činnost vnitřních orgánů, z těla vyplavujete škodlivé toxické látky a celkově zvyšujete svou odolnost a imunitu. Pravidelné saunování funguje jako prevence proti nachlazení a dalším nemocem. Jen se nedoporučuje, pokud trpíte závažnějším onemocněním nebo se necítíte zrovna fit. Sauna také pomáhá s nespavostí a ulevuje od bolesti kloubů a svalů. Dokonce se udávají i o příznivé účinky na hubnutí. Každopádně pozitivní dopady má saunování na psychiku člověka, protože při něm odbouráváte stres a nervozitu a dopřáváte tělu zasloužený oddech.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Souhlasím se zasíláním obchodních sdělení.

Prodejní kancelář

Prodejní kancelář
Zavřít
Odesílám...