• Tipy, triky, návody
  • 10.10.2018
  • 92 zobrazení

Jak zařídit malý byt?

Zařizování nového bytu vyžaduje nemalou časovou a finanční investici. Nad řešením a výběrem správného vybavení je proto třeba přemýšlet dopředu, abyste si své nové bydlení zařídili nejen k obrazu svému, ale zároveň i funkčně a prakticky. Zejména u menších bytů pak platí, že míň je někdy víc. Zde je trocha inspirace.

Pozor na výrazné barvy

V malém bytě raději zapomeňte na výrazné barvy. Výrazné odstíny dávají totiž interiéru silnou atmosféru a je proto lepší vsadit na světlejší, tlumené, méně nápadné tóny v duchu severského stylu bydlení. Správně zvolené barvy menší prostor opticky zvětší a vy jej navíc můžete dle nálady obměňovat výraznějšími doplňky.

YIT dekorace ve skandinávském stylu.

Světlo dokáže zázraky

Aby byly místnosti vzdušnější a projasněnější, je dobré v prostoru umístit kvalitní svítidla. Nespoléhejte se však jen na jedno centrální osvětlení, to vám problém nevyřeší. Důležitá jsou i menší doplňková svítidla v podobě bodovek či lamp. I zrcadlo dokáže divy. Jeho šikovné umístění v pokoji vám prostor zvětší zaručeně.

YIT Světlo dokáže zázraky

Funkční a pohodlný nábytek

Pečlivě volte i nábytek. V menším bytě by měl být nejen pohodlný ale zejména funkční. Skládací stůl a židle využijete především ve stísněné kuchyni. Naopak rozkládací pohovku oceníte, pokud vám přijede návštěva a rozhodne se přespat. I nábytek je dobré volit ve světlých odstínech a v jednoduchém, čistém stylu. Vyvarujte se proto masivních poliček a jakéhokoli vybavení, které prostor spíš zahltí, než odlehčí.

YIT Vzorový byt Hostivař

S úložnými prostory to máte v malíku

V menším bytě není prostoru nazbyt. Aby tedy žádný centimetr nepřišel vniveč, volte zejména vestavěné úložné skříně. Ty využijete od podlahy až ke stropu, schováte všechno potřebné a místo u stropu nezůstane zbytečně prázdné. Na stěny můžete umístit i poličkové série, do kterých se hezky a přehledně vejdou např. oblíbené knihy.

Vše je vidět – udržujte pořádek 

A zlatá rada nakonec? Vždy udržujte pořádek. V malém bytě je totiž sebemenší nedostatek hned vidět. I v předsíni je proto dobré volit uzavřené skříňky včetně botníku. Zamezíte tak tomu, aby váš nový byt vypadal jako nesourodé skladiště.

YIT Nezapomínejte na úložné prostory

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Souhlasím se zasíláním obchodních sdělení.

Prodejní kancelář

Prodejní kancelář
Zavřít
Odesílám...