Nové byty na prodej v Praze 15

Horní Měcholupy vyrostly na místě, kde dříve skrz hluboké lesy vedla obchodní stezka. Na té se prý často zdržovali lupiči, kteří pocestným odcizovali cestovní zavazadla, takzvané měchy. Odtud pravděpodobně pochází název městské čtvrti. Původní obci dominovala novogotická usedlost, na jejímž místě dnes stojí kulturní dům Varta. Některé zdejší ulice se na sklonku 20. století přejmenovaly po severoitalských městech. Jednou z nich je i Milánská, v níž vznikne developerský projekt HAPPI Milánská. Ten nabídne nové byty na prodej v Praze 15 v klidné lokalitě obklopené přírodou, navíc disponující výbornou občanskou vybaveností.

Dopravu do centra Prahy zajišťují linky autobusů ze zastávky přímo před domem, které vedou na metro, či nedaleká vlaková stanice. Nutné úřední záležitosti lze vyřídit na Městském úřadu Prahy 15, jenž sídlí naproti projektu. Lokalita čítá řadu mateřských i základních škol, restaurací a obchodů s potravinami. V okolí není nouze ani o větší obchodní centra – v dojezdové vzdálenosti pár minut autem se nachází Retail Park, VIVO! Hostivař, Europark Štěrboholy nebo Westfield Chodov. Za pouhé 4 minuty pak dojedete do Polikliniky Petrovice.

Největší lákadlo oblasti Prahy 15 představují vodní nádrž Hostivař s koupalištěm a sportovním vyžitím a také hostivařský lesopark. Příjemné procházky si užijete rovněž v přírodním parku Botič–Milíčov. Na den plný zábavy lze vyrazit do 15 minut vzdáleného aquaparku v Čestlicích. Aktivní sportovci se dále zabaví na streetworkoutovém hřišti, tenisových kurtech či na golfovém hřišti. Na své si přijdou i rodiny s dětmi, pro ně jsou k dispozici dětská hřiště, zábavní park Krtkův svět nebo plavecká škola.

Spoustu zajímavostí nabízí pro návštěvníky Stezka historií Horních Měcholup, která plynule navazuje na Stezku po historii Hostivaře. Objevíte na ní romantická zákoutí, lokality z natáčení filmů, přírodní úkazy, ale i střípky z minulosti. Pamětihodnosti si vychutnáte také v památkové zóně Stará Hostivař, jež zahrnuje zlidovělou architekturu venkovského charakteru. Nejznámější stavbou je Toulcův dvůr, původně gotická tvrz ze 14. stol. Areál prošel revitalizací a dnes jej provozuje Středisko ekologické výchovy hlavního města Prahy a slouží tak k ekologické výchově a vzdělávání pro všechny generace.

Byty na prodej v Praze 15 naleznete v nabídce YIT. Samozřejmostí jsou vysoká kvalita, moderní standardy a pomoc s koupí bytu.