• Design & inspirace
  • 10.04.2019
  • 29 zobrazení

Co vám doma určitě nesmí chybět? Zeleň!

V dnešní uspěchané době se často z práce či ze školy vracíme s hlavou plnou starostí a problémů, vystresovaní z toho, co všechno nestíháme. Doma nám pak chybí energie i nálada na další aktivity. Musíme proto využít každou možnost, která nám pomůže se zklidnit a zrelaxovat, abychom si nezadělávali na zdravotní problémy. A jednou z nejsnazších možností je obklopit se zelení!

Barva klidu a přírody

Zelená barva je spjata se životem, evokuje přírodu, rostliny a nový začátek. Mezi její příznivé účinky na lidskou psychiku patří odbourání stresu, regenerace, zklidnění mysli a navození harmonie. Pokud se například cítíte napjatí či vás bolí hlava, na chvíli se zastavte a zadívejte se do zeleně. Zaručeně se uvolníte a budete se cítit o dost lépe, neboť zelená barva napomáhá zmírnit oční napětí a zároveň dodává novou inspiraci.

Zeleň, kam se podíváš

Z těchto důvodů byste měli být obklopeni zelení co nejvíce a nejlépe i v prostředí vašeho domova. Naštěstí na to pamatují i developeři při výstavbě nových bytů. V developerských projektech se nesoustředí jen na interiér, ale kladou důraz i na celkové prostředí. Jednou z novostaveb v Praze budovanou v souladu s přírodou je rezidenční areál Suomi Hloubětín. Nová čtvrť vyrůstá v blízkosti říčky Rokytky, jejíž okolí samo vybízí k procházkám či vyjížďkám na kole. YIT navíc vybuduje nový park a plánuje také psí loučku, komunitní zahrádky, relaxační zóny, multifunkční hřiště i workout prvky. Ideální bydlení v zeleni nabízejí také domy v těsné blízkosti přírodních parků a lesoparků. Takových nemovitostí na prodej je ale v Praze málo, a když ji najdete, je to jako výhra v loterii. Příkladem je projekt Aalto Cibulka v přímém sousedství přírodního parku Košíře-Motol, kde navíc vyroste i nový park před domem. A když máte tolik zeleně hned pod okny, samo vás to láká udělat si po práci hezkou procházku nebo se věnovat nějaké sportovní aktivitě jako třeba běhu či jízdě na bruslích.

I balkon postačí

Zelení se však můžete obklopit i přímo u vás doma. Vlastní zahrada už dávno není jen dominantou rodinných domů, ale můžete si koupit byt v Praze se střešní terasou nebo předzahrádkou. Rozšíříte si tak obytný prostor a vytvoříte místo, kde můžete příjemně trávit čas. Poklidné snídaně, zábavné večery s přáteli nebo relaxace například s knihou v ruce, a to vše v synergii s přírodou. Postačí však i terasa, balkon či lodžie, které má většina nových bytů, jako třeba Ranta Barrandov. Nechte se inspirovat a využijte je nejen pro okrasné květiny, ale třeba pro bylinky či lesní plody. Existuje celá škála bylin, které lze pohodlně pěstovat v prostředí domova. Nejenže vám krásně provoní bydlení, ale navíc je můžete zužitkovat i při vaření.

Kontaktujte nás

Více informací o připravovaných projektech?

Souhlasím se zasíláním obchodních sdělení.

Prodejní kancelář

Prodejní kancelář
Zavřít
Odesílám...