• Design & inspirace
  • 27.11.2018
  • 1127 zobrazení

Loftové bydlení je „in"

Industriální styl bydlení je v poslední době čím dál oblíbenější. Prostory původních továren i nevyužívaných průmyslových budov proto řada developerů v Praze přetváří na dnes velice žádané nové bydlení loftového typu. Patří k nim i společnost YIT.

Kouzlo loftů 

Lofty jsou jednoduše unikátní a dechberoucí. Díky nestandardně vysoké výšce stropů a značnému prosklení fasád jsou tyto byty velmi světlé a během dne do nich proudí obrovské množství přirozeného a blahodárného světla. Podtrhují navíc průmyslový účel budovy – přiznané jsou tak často původní konstrukce i použité materiály, jako beton, neomítnuté cihly, kov či sklo. To vše dodává prostoru jedinečnou atmosféru.

Byt, který roste s vámi

Loftové bydlení také klade důraz na funkčnost, flexibilitu uspořádání a životní prostor. Spodní část bytu zpravidla slouží jako společná místnost s prostorným obývacím pokojem a kuchyní. Horní patro vytváří tak naopak otevřené podlaží, které lze využít jako ložnici s přidruženou toaletou či koupelnou a případnou šatnou. V průběhu času lze však tento prostor dostavět o místa na spaní pro děti či zázemí pro hraní. Váš domov tak roste s vámi a vy si nemusíte pořizovat několikrát za život nový byt.

Nadčasovost řešení

Industriální styl bydlení se sice z principu vyznačuje jistou vzhledovou strohostí, to však neznamená, že se v něm nebudete cítit příjemně. Inspirací vám může být severský či skandinávský styl bydlení. Jednoduchost a nadčasovost interiéru loftů umožňuje začlenit výraznější drobné doplňky a domov si tak zútulnit. V tomto duchu realizuje společnost YIT unikátní projekt přestavby původní továrny v Praze 5 – Košířích, který nabízí nové byty loftového typu v rámci projektu PARVI Cibulka, a to nedaleko novostavby Aalto Cibulka.

YIT_Cibulka_0001_HI_f.jpg