• CZ Blog
  • 12.02.2020
  • 83 zobrazení

Domácí kancelář musí být praktická, ale i inspirativní

Dovoluje vám zaměstnavatel pracovat na home office? Podnikáte sami na sebe? Pak si můžete dopřát ten skvělý luxus… práci v pohodlí domova!

Představte si, že se ráno probudíte, uvaříte si oblíbenou kávu a místo následného kvapu do práce ujdete jen pár metrů do vaší vlastní kanceláře. Prostředí takzvaného home office umožňuje maximalizovat váš výkon a nerušeně pracovat podle svých časových možností.

Byt a kancelář ve stejném domě

YIT ve svém nedávno dokončeném developerském projektu Aalto Cibulka nabízí k prodeji mimo jiné ateliéry, které se dají ideálně využít jako prostor právě pro domácí pracovnu. V této novostavbě v Praze je k dispozici několik ateliérů o velikosti cca 30 m², jež jsou postaveny ve stejně vysoké kvalitě a standardech jako byty. Jejich výhodou je nižší pořizovací cena a komfortní vzdálenost, díky níž to budete mít doslova jen pár kroků z domova do kanceláře. Některé z nich mají dokonce předzahrádku, kde se můžete protáhnout a za hezkého počasí si vzít práci ven. Můžete tu také uspořádat například grilování nebo posezení u kávy pro své kolegy či obchodní partnery. Pokud byste již v budoucnu pracovnu nepotřebovali, dá se prostor využívat i jinými způsoby. Navíc je koupě ateliéru podobně jako nové byty v Praze velmi výhodnou investicí.

homeoffice_2.jpg

Co dělat, když není místo?

V rodinných domech se většinou snadno najde místnost vhodná pro kancelář. Pokud ale třeba v bytě nemáte pokoj navíc, pracovnu lze zřídit v jakémkoliv volném růžku. Doporučuje se však obývací pokoj, ložnice by měla být zachována jako prostor pro odpočinek. Pro větší klid a soukromí se můžete porozhlédnout po různých zástěnách nebo zvolit zabudované pracovny například v obývacích stěnách. Tyto nápady na chytré bydlení oceníte především v menších bytech, kde budete chtít využít každý centimetr. Zajímavou inspiraci pro bydlení představuje nábytek, který šetří místo.

homeoffice_3.jpg

Dbejte na pohodlí a funkčnost

Důležitým prvkem při zařizování pracovny, ať už ji máte v bytě či jako samostatnou kancelář, je světlo. Vyberte místo s dostatkem denního světla, nejlépe přímo pod okny, ale kvůli přílišnému slunci se vyhněte orientaci na jih. Pracovnu doplňte vhodným umělým osvětlením. Kromě toho centrálního určitě využijete i praktické stolní lampičky. Dále byste s ohledem na správnou kompozici místnosti neměli sedět zády ke dveřím a ideálně byste měli vidět také na okna. Co se týče sezení, pečlivě vybírejte židli a stůl, vaše tělo vám poděkuje. Ergonomické kancelářské židle nabízejí přirozenou a kvalitní oporu zádům, kterou během dlouhých a pro ně namáhavých hodin určitě ocení. Velikost, a hlavně délku pracovního stolu přizpůsobte vašim potřebám. Pro práci na počítači vám postačí menší stůl, ale pokud ještě navíc k tomu například vytváříte různé návrhy nebo třeba kreslíte, klidně zvolte stůl složený z více částí. Nezapomínejte ani na dostatek elektrických zásuvek pro veškerou nezbytnou techniku. Pořádek v kanceláři udržíte pomocí praktických úložných polic, boxů a šuplíků. Nakonec svůj pracovní kout vybavte kancelářskými potřebami a zútulněte oblíbenými obrázky, fotografiemi nebo živými květinami. Pracovna by sice měla být především funkční a jednoduchá, ale také působit elegantně a inspirativně, abyste se v ní cítili příjemně a mohli odvádět dobrou práci.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Souhlasím se zasíláním obchodních sdělení.

Prodejní kancelář

Prodejní kancelář
Zavřít
Odesílám...